Oddział chorób wewnętrznych

 

świadczy usługi diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne. Prowadzony jest przez lekarzy ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i z podspecjalizacjami  z endokrynologii, diabetologii, reumatologii. Obejmuje opieką medyczną także inne przypadki internistyczne (np. kardiologiczne, neurologiczne, gastroenterologiczne) i geriatryczne.

W skład oddziału wchodzi sześćdziesiąt łóżek, w tym czterdzieści sześć łóżek ogólnointernistycznych, cztery łóżka na sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego (INK), dwa łóżka dla pacjentów z chorobami nowotworowymi oraz osiem łóżek pododdziału rehabilitacyjnego.

Każdy z pacjentów przebywających na sali INK, prowadzony ma dwudziestoczterogodzinny monitoring pracy serca dzięki podłączeniu do monitora separacyjnego. Zapis EKG odczytywany jest również na monitorze zbiorczym, co pozwala na obserwację kilku pacjentów jednocześnie.

Oddział dysponuje własną aparaturą do badania EKG-wysiłkowego , prowadzi również badania układu krążenia metodą Holtera oraz badania specjalistyczne tj. Echo serca, gastroskopia i rektoskopia.

W leczeniu i diagnostyce przypadków wymagających konsultacji specjalistów krajowych i regionalnych oddział współpracuje m.in. z Instytutem Kardiologii w Aninie, Szpitalem Bielańskim ( choroby endokrynologiczne), Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc, Szpitalem Bródnowskim (choroby naczyniowe).

 

Co nas wyróżnia:

  1. profesjonalna opieka i miła, rodzinna atmosfera
  2. szczegółowa informacja o stanie zdrowia pacjenta
  3. wygoda odwiedzin
  4. telewizor na sali pacjentów (system STS)
  5. dieta dla pacjentów ustalana w zależności od rodzaju schorzenia przez specjalistę z zakresu dietetyki i żywienia
  6. możliwość kontynuacji leczenia lub kontroli stanu zdrowia w poradniach specjalistycznych (endokrynologicznej, diabetologicznej, neurologicznej, gastroenterologiczna) znajdujących się na terenie naszego Zakładu

 

Numery telefonów oddziału

 

bullet Kierownik oddziału, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog -  Marta Jackiewicz
(29) 71 42 240
bullet Pokój Lekarski
 (29) 71 42 334
bullet Sekretariat
 (29) 71 42 248
bullet Pielęgniarka Oddziałowa 
 (29) 71 42 404
bullet Dyżurka Pielęgniarek   
      (29) 71 42 244 , 362

 

Informacje wewnętrzne oddziału:

  1. Proponowane godziny odwiedzin chorych 1200- 1800 

  2. Pacjenci przebywający na oddziale mogą posiadać własne kapcie, przybory toaletowe, piżamę i szlafrok.

  3. W oddziale przestrzegane są   PRAWA PACJENTA

 

prof. W. Hryniewicz - Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010