HOME

Oddział Internistyczno – Nefrologiczny

ze Stacją Dializ

diagnozuje i leczy  pacjentów z przewlekłą i ostrą niewydolnością nerek z byłego województwa ostrołęckiego oraz części powiatu pułtuskiego. Zapewnia opiekę medyczną dializowanym pacjentom w przypadku powikłań oraz leczenie i prewencję przewlekłej niewydolności nerek i innych patologii nerek (np. przewlekłe kłębkowe zapalenie nerek). W oddziale leczeni są również pacjenci z chorobami ogólnointernistycznymi – m.in. ze schorzeniami kardiologicznymi, diabetologicznymi i gastroenterologicznymi.

            Oddział internistyczno – nefrologiczny dysponuje dwudziestoma sześcioma miejscami w tym dwoma do intensywnego nadzoru (IN). Sala IN wyposażona jest w nowoczesną aparaturę monitorującą z możliwością kontroli zapisu EKG, inwazyjnym i nieinwazyjnym pomiarem ciśnienia krwi oraz saturacji krwi.

Stacja Dializ składa się z trzech dużych, nowoczesnych sal dializacyjnych. Każda z sal wyposażona jest w pięć stanowisk  do dializ. Jedna z sal jest przeznaczona tylko dla pacjentów z markerami wirusowego zapalenia wątroby, w tym jedno stanowisko dla pacjentów z antygenami Hbs. Czwarta sala dla pacjentów z ostrą niewydolnością nerek wyposażona jest w aparat dializacyjny, kardiomonitor z możliwością monitorowania ciśnienia krwi, inwazyjnego monitorowania saturacji krwi, EKG, liczby oddechów oraz temperatury ciała. Niedawno uruchomiona sala dializ otrzewnowych przyjmuje już pierwszych pacjentów.

            Oddział współpracuje z Instytutem Transplantologii i innymi ośrodkami zajmującymi się przeszczepem nerek. Dzięki temu już ponad sześćdziesięciu chorych z naszego oddziału żyje i pracuje dzięki przeszczepionej nerce.

            W ciągu miesiąca wykonujemy ponad tysiąc zabiegów dializacyjnych.

 

Telefony kontaktowe: centrala (0-29) 71 42 400

Ordynator- dr Janusz Grochowski  
Pielęgniarka oddziałowa. 71 42 207
Pokój lekarski 71 42 391
Dyżurka pielęgniarek 71 42 256
Telefon dla pacjentów 71 42 237

Informacje wewnętrzne oddziału:

  1. Proponowane godziny odwiedzin chorych 1000- 2100 
  2. Pacjenci przebywający na oddziale mogą posiadać własne kapcie, przybory toaletowe, piżamę i szlafrok.
  3. W oddziale przestrzegane są Prawa Pacjenta

prof. W. Hryniewicz - Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010