Oddział pediatryczny

Oddział dziecięcy został włączony w akcję organizowaną przez TPSA - "Szpital z sercem" Partnerem medialnym Akcji jest Agora S.A., wydawca "Gazety Wyborczej", "Wysokich Obcasów" i "Dziecka" oraz portalu Gazeta.pl.
 

 

Oddział dziecięcy naszego Szpitala oferuje m. in. usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób wieku dziecięcego tj. od okresu noworodkowego aż do 18 roku życia.

     Wśród naszych pacjentów najliczniejszą grupę stanowią dzieci ze schorzeniami układu oddechowego, u których po przeprowadzeniu wstępnej diagnostyki, pozwalającej na zróżnicowanie podłoża choroby, prowadzimy kompleksową terapię ukierunkowaną na zwalczanie określonego czynnika chorobotwórczego. Dzieci u których wykryty został czynnik alergiczny leczone są zgodnie z zaleceniami konsultantów i według ogólnokrajowych standardów, przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury do areozoloterapii.

     Kolejną dość liczną grupą pacjentów są dzieci ze schorzeniami układu moczowego, głównie z nawracającymi zakażeniami, oraz z zaburzeniami oddawania moczu.   Dobra współpraca z  pracownią diagnostyki obrazowej (a w jej efekcie możliwość szybkiego wykonania takich badań układu moczowego jak np. cystouretrografia, urografia, czy USG) pozwala nam na szybkie postawienie właściwej diagnozy. Natomiast współpraca z nowoczesną, dobrze wyposażoną i certyfikowaną pracownią bakteriologiczną (mikrobiologiczną) często pomaga nam w wyborze odpowiedniej metody leczenia. W kompleksowym podejściu do tej grupy chorób mamy bogate (przeszło piętnastoletnie) doświadczenie skutkujące wyraźnym spadkiem liczby przypadków następczej przewlekłej niewydolności nerek wynikającej z nie wykrytej na czas uropatii.

     Warto podkreślić fakt, że prowadzimy również wstępną diagnostykę chorób zakaźnych jak np. zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. Mamy też spore doświadczenie w diagnozowaniu chorób metabolicznych, głównie otyłości i niedożywienia, a także w diagnostyce  chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób hematologicznych. W kontynuacji leczenia wykrytych przez nas schorzeń od lat współpracujemy z dobrym skutkiem ze znanymi ośrodkami klinicznymi jak chociażby z Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutem Pediatrii, czy warszawskimi szpitalami przy ulicy Działdowskiej i Litewskiej.

     Od kilku lat oddział nasz oprócz świadczeń diagnostycznych, pielęgnacyjnych i leczniczych zajmuje się także rehabilitacją dzieci z porażeniem mózgowym. W tym celu organizowane są dwutygodniowe turnusy w których zainteresowane osoby mogą uczestniczyć nawet kilka razy w roku.

      Wysoko wykwalifikowana kadra lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów sprawujących opiekę nad małymi pacjentami naszego oddziału, nie zapomina także o promocji zdrowego trybu życia i kształtowaniu prawidłowych nawyków, a za szczególnie ważny element profilaktyki uważa promowanie karmienia piersią.

     Oddział dziecięcy realizując Misję naszego Zakładu - Szpitala rodzinnego, jest dosłownie otwarty dla rodziców. Mogą oni przebywać ze swoimi dziećmi przez cały okres leczenia, a matki karmiące mają dodatkowe przywileje. W oddziale panuje ciepła, przyjazna atmosfera. Dzieci mogą chodzić we własnych ubrankach i przytulać ulubione zabawki. Dzieci starsze czas wolny  mogą spędzać na świetlicy, a niemowlaki i maluchy w pokoiku zabaw.

 Telefony kontaktowe: 
Ordynator – lek.med. Mariusz Niewiadomski. 71 42 250
Kierownik ds. opieki pielęgniarskiej 71 42 253
Pokój lekarski 71 42 251
Dyżurka pielęgniarek 71 42 254
Telefony dla pacjentów:
świetlica 71 42 208
bezprzewodowy.

71 71 611

Informacje wewnętrzne oddziału:

  1. Proponowany czas odwiedzin w godz. 10 00 – 2200
  2. Na oddziale przestrzegane są    Prawa Pacjenta

 prof. W. Hryniewicz - Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010